Loading...

Curk a sladidlá

V tejto kategórii nájdete rôzne druhy cukrov a sladidiel pre vaše cukrárske a pekárske výrobky. Niektoré výrobky sú zdravšou alternatívou bežného cukru. Sú teda vhodné pre rôzne diéty. Hoci umelé sladidlá poskytujú minimálne alebo žiadne kalórie, nemusí to znamenať, že sú pre telo ľahostajné. Umelé sladidlá interagujú s rodinou receptorov sladkej chuti T1R v ústach a črevách, čo môže ovplyvniť metabolizmus. Môžu tiež interagovať s baktériami, ktoré tvoria črevný mikrobióm. Rôzne sladidlá môžu mať na organizmus rôzne účinky. Hlavnou výhodou umelých sladidiel je, že môžu nahradiť cukor. Existuje dostatok dôkazov o tom, že vysoká konzumácia cukru škodí zdraviu. Najmä sladké nápoje môžu viesť k nárastu hmotnosti, metabolickým ochoreniam a cukrovke 2. typu. To naznačuje, že nahradenie cukru bezkalorickými sladidlami môže viesť k zníženiu hmotnosti. Novým príkladom je kokosový cukor. Kokosový cukor sa získava z kvetenstva kokosovej palmy, a preto sa nazýva aj palmový cukor. Je to nerafinovaný cukor. Má hnedú farbu a ľahkú kokosovo-karamelovú príchuť. Možno ho nájsť aj pod exoticky znejúcim názvom gula java, ktorý pochádza z indonézskeho jazyka, pretože práve odtiaľ kokosový cukor tradične pochádza. V tejto kuchyni sa niekedy používa do rôznych jedál, a to suchých, ako je napríklad ságo polievka, aj sladkých, napríklad do ryžových dezertov.


Počet produktov: 51
Akcia
- 40%
Trepový cukor s pravou vanilkou, 100 g

Trepový cukor s pravou vanilkou, 100 g

Trstinový cukor s pravou vanilou. Balenie 100 g.
7,80 €
4,70 €
4.7 € / 100g

Na sklade 5 ks

FRUKTÓZA – ovocný cukor, 1 kg

Fruktóza — ovocný cukor od Dr. Hlaváča. Balenie 1 kg.

5,10 €
0.5 € / 100g

Na sklade > 5 ks
Nové
Invertovaný cukor 500 g

Invertovaný cukor 500 g

Invertovaný cukor pomáha udržiavať krémy, zmrzliny a potahovacie hmoty vláčne, jemné a dlhšie svieže,

6,60 €
1.3 € / 100g

Na sklade posledné 2 kusy

Vanilkový cukor 1 kg

Vanilkový cukor 1 kg - vaša tajná ingrediencia pre dokonale lahodné dezerty a nápoje. Ste vášnivý pek

8,90 €
0.9 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy
Akcia
- 37%
Cukor s yuzu 100 g

Cukor s yuzu 100 g

Trstinový cukor s yuzu. Balenie 100 g.
7,80 €
4,90 €
4.9 € / 100g

Na sklade 5 ks

Dr. Oetker Vanilkový cukor (8 g) DO0003 torta


0,50 €
6.3 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Gallia – invertovaný cukor 1 kg

Gallia – invertovaný cukor 1 kg

Dopraj svojim dezertom dlhšiu vláčnosť, jemnejšiu textúru a profesionálnu chuť – invertovaný cukor Lo

16,30 €
1.6 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Cukor ovocný – fruktóza – Natural 500 g

Ovocný cukor – fruktóza Natural. Balenie 500 g.

2,40 €
0.5 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Kukuričný sirup – Natural, 540 g

Kukuričný sirup Natural. Balenie 540 g.

2,60 €
0.5 € / 100g

Na sklade > 10 ks

SweetArt Podsypový prášok (100 g)

Práškový cukor na podsypanie s pridaným kukuričným škrobom — ideálny pri práci s potahovacími a model

1,60 €
1.6 € / 100g

Na sklade > 5 ks
Akcia
- 32%
Škoricový kvetový cukor, 100 g

Škoricový kvetový cukor, 100 g

2,10 €
1,40 €
1.4 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Cukor nevlhnúci 250 g

Nepřítomný vlhkostný cukr Hana. Balenie 250 g.

3,20 €
1.3 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Inulín 1 kg

Inulín 1 kg

Obohaťte svoje recepty prírodnou vlákninou a získajte jemnejšiu textúru dezertov aj pečiva – inulín L

24,50 €
2.5 € / 100g

Na sklade posledný 1 kus

Erytritol stolové sladidlo – Natural 500 g

Erytritol stolové sladidlo Natural. Balenie 500 g.

4,90 €
1 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Bestseller
Extra jemný práškový cukor – na podsýpanie, 1 kg

Extra jemný práškový cukor – na podsýpanie, 1 kg

Podkladový cukor určený na jednoduché rozvaľovanie potahovacích hmôt a do snehového krému

4,10 €
0.4 € / 100g

Na sklade > 5 ks
Vyrobené v Nemecku
Bestseller
Vanilkový cukor 3x8 g

Vanilkový cukor 3x8 g

Vanilkový cukor Bourbon je kvalitný prostriedok na osladeniu cesta, krémov či šľahačky.

1,40 €
5.8 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Invertný cukor sirup 375 g

Invertný cukrový sirup FunCakes pomáha udržať dezerty vláčne, krémy hladké a sladké dobroty krásne je

4,10 €
1.1 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Praskajúci cukrík, 70 g

Praskajúci cukrík, 70 g

Praskajúci cukrík FunCakes premení lízanky, sušienky, čokoládu i ďalšie sladkosti na zábavný dezer

7,30 €
10.4 € / 100g

Na sklade > 5 ks

SweetArt práškový cukor nehygroskopický (100 g)

Nevlhčíci práškový cukor je jemný biely prášok ideálny na posypanie cukrárskych a pekárenských výrobk

1,80 €
1.8 € / 100g

Na sklade 4 ks
Vyrobené v Nemecku
Citrónový cukor 3 × 10 g

Citrónový cukor 3 × 10 g

Citrónový cukor skvele nahradí citrónovú kôru v cestách, dezertoch aj nápojoch.

0,70 €
2.3 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy
Vyrobené v Nemecku
Invertovaný cukor 100 g

Invertovaný cukor 100 g

Inverzný cukor je spoľahlivý pomocník pre cukrárov a pekárov. Zabezpečuje vláčnosť krémov, zabraňuje

2,70 €
2.7 € / 100g

Na sklade > 5 ks
Akcia
Vyrobené v Nemecku
- 20%
Bio pomarančový cukor 5 g – expirácia 11/2026

Bio pomarančový cukor 5 g – expirácia 11/2026

Bio pomarančový cukor. Balenie 5 g.
1,00 €
0,80 €
16 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Kukuričný sirup Food Colours (500 g) K-180 dortis

Použitie kukuričného sirupu: Vďaka silnej antikrystalizačnej schopnosti (zabraňuje opätovnému kryšta

6,40 €
1.3 € / 100g

Na sklade 4 ks

NEVE nevlhnúci cukor 2 kg

NEVE nevlhnúci cukor udrží dezerty krásne biele a jemne poprášené aj dlhé hodiny po dozdobení – be

16,60 €
0.8 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Dextróza prírodné sladidlo 1 kg

Prírodné sladidlo dextróza z kukurice. Balenie 1 kg.

6,00 €
0.6 € / 100g

Na sklade 4 ks

Melasa trstinová BIO – Natural 540 g

Melasa trstinová Bio Natural. Balenie 540 g.

4,10 €
0.8 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Xylitol – stolové sladidlo NATURAL 500 g

Xylitol stolové sladidlo Natural. Balenie 500 g.

5,20 €
1 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy

Trstinový cukor 1 kg

Cukor z trstinového cukru. Balenie: 1 kg.

4,20 €
0.4 € / 100g

Na sklade 5 ks

Invertovaný cukor 81 % do cesta, 1 kg

Inertný cukor do cesta 81 % na podporu kysnutia.

6,80 €
0.7 € / 100g

Na sklade 4 ks

Práškový cukor extra jemný 1 kg

Cukor práškový extra jemný Laped. Balenie 1 kg.

6,00 €
0.6 € / 100g

Na sklade 5 ks
Vyrobené v Nemecku
Bio citrónový cukor 5 g

Bio citrónový cukor 5 g

Bio citrónový cukor. Balenie 5 g.

1,00 €
20 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Glukopur 250 g

Hroznový cukor Glukopur rýchlo doplní potrebnú energiu. Balenie 250 g.

1,70 €
0.7 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Sorbitol 100 g

Sorbit je obľúbené sladidlo a zvlhčovadlo používané v cukrárstve, pri pečení aj v modernej gastron

3,40 €
3.4 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy

Extra jemný cukor s tapiokovým škrobom, 1 kg

Extra jemný cukor s tapiokovým škrobom zaručuje dokonale hladké krémy, polevy a potahy bez hrudiek.

2,20 €
0.2 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Top produkty sa triedia podľa predaja a skladovej dostupnosti, potom sa náhodne pridávajú produkty v zľave a nové produkty.