Loading...

potravinárske farbivá

Potravinárske farbivo dokáže za chvíľu zmeniť vzhľad torty, cupcakov, makróniek či drobných cukrárskych dekorácií. Od jemných pastelov cez výraznú červenú, modrú alebo čiernu až po metalické efekty – správne zvolená potravinárska farba obarví krém, polevu, fondán, potahovacie hmoty, cesto aj ďalšie cukrárske výrobky.

Neexistuje pritom jedno univerzálne farbivo pre všetko. Gélové, pastové, tekuté, práškové a tukové potravinárske farby sa líšia koncentráciou aj použitím. Napríklad vysoko koncentrované pastové farby sú ideálne na fondán, maslové krémy alebo royal icing — na dosiahnutie intenzívneho odtieňa zvyčajne stačí len malé množstvo.


Počet produktov: 795
Akcia
- 34%
Rozpustné farbivo Dark Spirulina 50 g - Ja latarte - expirácia 12/2026

Rozpustné farbivo Dark Spirulina 50 g - Ja latarte - expirácia 12/2026

Objav silu prírody v odtieni oceánu – prírodné farbivo DARK SPIRULINA premení tvoje dezerty na ele
22,70 €
15,00 €
30 € / 100g

Na sklade > 5 ks
Bestseller
Gélová farba červená, 28 g

Gélová farba červená, 28 g

Wilton Icing Color Red 28 g je koncentrovaná červená gélová farba, s ktorou rýchlo a jednoducho ob

3,00 €
10.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Potravinové farby SuperiOil Pine Green 30 g

Potravinové farby SuperiOil Pine Green 30 g

Obarvi čokoládu, ganache, máslové krémy i další tukové hmoty do sytě tmavě zeleného odstínu pomocí ol

6,20 €
20.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Bestseller
Gélová farba čierna 0282, 28 g

Gélová farba čierna 0282, 28 g

Wilton gélové farbivo Black 28 g je koncentrované čierne cukrárske farbivo, ktorým rýchlo a jednoduch

3,00 €
10.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Akcia
- 29%
Olejová farba 100 ml, vysoko koncentrovaná, šedo‑zelená

Olejová farba 100 ml, vysoko koncentrovaná, šedo‑zelená

24,70 €
17,60 €
17.6 € / 100ml

Na sklade posledný 1 kus

Gélová farba ZELENÝ LIST, 28 g

Koncentrovaný gélový potravinársky farbivo v prirodzenej listovo‑zelenej farbe, s ktorým ľahko zaf

3,10 €
11.1 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Jedlá prášková farba Fractal – Lagoon Blue, 2,6 g

Jedlá prášková farba Fractal – Lagoon Blue, 2,6 g

Dodaj fondánu, krému, čokolády i cukrovým dekoráciám

4,30 €
165.4 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba tmavozelená, 28 g

Gélová farba v tmavozelenom odtieni na farbenie cukrárskych hmôt, cesta a krémov. Hmotnosť: 28,35

3,00 €
10.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba hnedá 28g

Hnedý gélový farebný prípravok na farbenie polev, ciest a krémov. Hmotnosť: 28,35 g.

3,90 €
13.9 € / 100g

Na sklade posledný 1 kus

Gélová farba žiarivo žltá, 28 g

Svetložltá gélová farba určená na farbenie polevy, cesta a krémov. Hmotnosť: 28,35 g.

3,10 €
11.1 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Akcia
- 21%
Gélová farba Antique Living Coral, 25 g

Gélová farba Antique Living Coral, 25 g

Gélová farba Antique Living Coral. Balenie 25 g.
5,70 €
4,50 €
18 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy

Gélová farba NEBESKÁ MODRÁ, 28 g

Gélová farba, odtieň nebesky modrá, na farbenie potahovacích hmôt, cesta a krémov. Hmotnosť: 28,35

3,60 €
12.9 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy
Nové
Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, Oceán

Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, Oceán


8,20 €

Na sklade 5 ks

Gélová farba, tuba (Blue) – 20 g, modrá

Modrá gélová farba Food Colours v tube 20 g ľahko obarví fondant, marcipán, krémy, polevy aj cesto

2,80 €
14 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba tuba (Green) zelená 20 g

Zelená gélová farba v tube pre ľahké dávkovanie. Vhodná na farbenie fondánu, marcipánu aj krému.

2,80 €
14 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Akcia
- 18%
Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, eukalyptová

Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, eukalyptová

8,20 €
6,70 €
33.5 € / 100ml

Na sklade posledné 3 kusy

Gélová farba tubička (Pink) ružová 20 g

Ružová gélová farba v tube pre ľahké dávkovanie. Vhodná na farbenie fondánu, marcipánu aj krému.

2,80 €
14 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba KRÁĽOVSKÁ MODRÁ, 28 g

Gélová farba, odtieň kráľovská modrá, na farbenie cukrárskych hmôt, cesta a krémov. Hmotnosť: 28,35 g

3,00 €
10.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, koralová

Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, koralová


8,20 €

Na sklade 4 ks

Gélová farba, tubka (Red) – červená, 20 g

Červený gél v tube pre jednoduché dávkovanie. Vhodný na sfarbenie potahovacích hmôt, marcipánu a krém

2,80 €
14 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba tubička (Violet) fialová 20 g

Purpurová gélová farba v tube pre ľahké dávkovanie. Vhodná na farbenie fondánu, marcipánu aj krému.

2,30 €
11.5 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba fialová, 28 g

Fialová gélová farba na farbenie cukrárskych hmôt, cesta a krémov. Hmotnosť: 28,35 g.

3,20 €
11.4 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba tuba (Black) – čierna, 20 g

Čierna gélová farba v tube pre jednoduché dávkovanie. Ideálna na farbenie fondánu, marcipánu aj krémo

2,80 €
14 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba tuba (Yellow) žltá, 20 g

Žltá gélová farba v tube pre jednoduché dávkovanie. Ideálna na sfarbenie potahovacích hmôt, marcipánu

2,80 €
14 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, fialová

Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, fialová


8,60 €
43 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba, tuba (Brown) hnedá, 20 g

Hnedá gélová farba v tube pre jednoduché dávkovanie. Vhodná na farbenie potahovacích hmôt, marcipánu

2,80 €
14 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba TMAVO RUŽOVÁ, 28 g

Tmavoružová gélová farba na sfarbenie potahovacích hmôt, cesta a krémov. Hmotnosť: 28,35 g.

3,20 €
11.4 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Gélová farba RUŽOVÁ, 28 g

Ružová gélová farba na tónovanie cukrárskych hmôt, cesta a krémov. Hmotnosť: 28,35 g.

3,10 €
11.1 € / 100g

Na sklade > 10 ks
- 5%
Potravinárske práškové farbivo (5 g) zelené

Potravinárske práškové farbivo (5 g) zelené

Zloženie: nosič (E514), farbivá (E102, E132). Obsah čistého farbiva: 7,5 ± 0,5 %. Návod: časť obsahu
1,10 €
1,10 €
22 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Gélová farba (Azure Blue) – azúrovomodrá, 35 g

Azúrovo modrá gélová farba na sfarbenie potahovacích a modelovacích hmôt, krémov a marcipánu.

4,20 €
12 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, melónová

Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, melónová


8,20 €
41 € / 100ml

Na sklade > 5 ks

potravinárske práškové farbivo (5 g) čierne

Potravinárske práškové farbivo – čierne. Balenie 5 g.

1,10 €
22 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Potravinárske práškové farbivo (5 g) – ružové

Zloženie: nosič (E514), farbivá (E122, E124). Obsah čistého farbiva: 4,9 ± 0,5 %. Návod: Rozpustit

1,10 €
22 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Potravinové práškové farby (5 g) – modrá

Potravinové práškové farbivo v modrej farbe. Balenie 5 g.

1,40 €
28 € / 100g

Na sklade 4 ks

Prachová farba – zlatá, 10 g

Prašný odtieň. Odtieň: zlatý. Balenie: 10 g.

11,40 €
114 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Ako vybrať správne potravinárske farbivo?

Pri výbere nezáleží len na odtieni. Hlavné je, čo chcete farbiť. Iný typ farby sa hodí do krému, iný na obarvenie čokolády a iný na tieňovanie hotových cukrových kvetov či figúrok.

Gélové a pastové potravinárske farbivá patria medzi najuniverzálnejšie. Vďaka vysokej koncentrácii pridáte do hmoty len malé množstvo farby, takže väčšinou nemenia konzistenciu. Sú ideálne napríklad do fondánu, modelovacích hmôt, maslového krému, cukrovej polevy alebo royal icingu. Profesionálni výrobcovia tieto farby odporúčajú práve na takéto použitie.

Tekuté potravinárske farbivo sa ľahko dávkuje a rýchlo sa zapracuje v redších zmesiach. Pri hustejších hmotách alebo keď potrebujete naozaj sýty odtieň, je vhodnejšia koncentrovanejšia gélová či pastová varianta.

Práškové potravinárske farby sú skvelé nielen na obarvovanie, ale najmä na dekorovanie povrchov. Použijete ich napríklad na tieňovanie cukrových kvetov, figúrok alebo fondánu. Umožňujú jemné farebné prechody a zvýraznenie detailov bez pridania tekutiny.

Farbenie čokolády vyžaduje vhodný typ farby

Ak farbíte čokoládu, kakaové maslo alebo tukové polevy, siahnite po farbách určených pre tukové zmesi. Profesionálne značky ponúkajú samostatné tukové farby (oil based), pretože bežné vodné farbivá nie sú pre tieto použitia ideálne.

Tukové farbivá využijete pri výrobe farebných pralín, čokoládových dekorácií, cake pops alebo pri práci s kakaovým maslom.

Ako dosiahnuť požadovaný odtieň?

Pri koncentrovaných cukrárskych farbách začnite radšej opatrne. Pridajte malé množstvo, dôkladne premiešajte a až potom dolievajte. Niektoré pastové farby sa po obarení ešte prehĺbia, takže nie vždy treba dosiahnuť konečnú intenzitu hneď.

Na pastelové odtiene stačí veľmi malé množstvo farby. Syté tóny ako červená, čierna, tmavomodrá alebo zelená zvyčajne vyžadujú viac pigmentu alebo silnejšie koncentrované farbivo. Existujú aj špeciálne pastelové pasty, ktoré vytvárajú jemnejšie, tlmenejšie tóny priamo.

Odtiene môžete kombinovať, takže nepotrebujete samostatnú farbu pre každý tón. Takto si namiešate napríklad tyrkysovú, vínovú alebo staroružovú presne podľa témy torty.

Potravinárske farby na torty, krémy aj cukrárske dekorácie

Správne zvolené farbivo na tortu otvára široké možnosti zdobenia. Jednou farbou obarvíte celý krém, niekoľkými odtieňmi vytvoríte dúhový korpus alebo pripravíte farebné makrónky. Práškové farby potom zvýraznia drobné detaily na kvetoch a figúrkach a špeciálne farby dodajú čokoládovým dekoráciám presný tón.

Vždy dbajte na odporúčania výrobcu. Pod pojmom potravinárske farbivo nájdete výrobky s rôznym zložením, koncentráciou a vhodnosťou použitia. Rovnako sa môžu líšiť vlastnosti odtieňov či ich vhodnosť pre špecifické diétne požiadavky.

S vhodnou kombináciou gélových, pastových, práškových, tekutých a tukových potravinárskych farieb dosiahnete jemné pastelové tóny aj intenzívne farby a vyberiete farbivo podľa konkrétnej cukrárskej techniky.

Top produkty sa triedia podľa predaja a skladovej dostupnosti, potom sa náhodne pridávajú produkty v zľave a nové produkty.