Loading...

Zelené potravinárske farbivo

Zelené potravinárske farbivo je ideálne na zdobenie tort, cupcakeov, makróniek, sušienok, krémov, polev aj modelovaných dekorácií. Výber odtieňa umožní dosiahnuť jemnú pastelovú zelenú, sviežu limetkovú, prírodnú listovú, výraznú smaragdovú alebo hlbokú tmavozelenú farbu.

V ponuke nájdete zelené potravinárske farby v gélovej, pastovej, tekutej, práškovej i tukovej forme. Typy sa líšia koncentráciou a použitím, preto vyberajte podľa toho, či farbíte potahovaciu hmotu, krém, cesto, čokoládu alebo chcete len zvýrazniť povrch hotovej dekorácie.


Počet produktov: 138

Gélová farba ZELENÝ LIST, 28 g

Koncentrovaný gélový potravinársky farbivo v prirodzenej listovo‑zelenej farbe, s ktorým ľahko zaf

3,10 €
11.1 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba tmavozelená, 28 g

Gélová farba v tmavozelenom odtieni na farbenie cukrárskych hmôt, cesta a krémov. Hmotnosť: 28,35

3,00 €
10.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Potravinové farby SuperiOil Pine Green 30 g

Potravinové farby SuperiOil Pine Green 30 g

Obarvi čokoládu, ganache, máslové krémy i další tukové hmoty do sytě tmavě zeleného odstínu pomocí ol

6,20 €
20.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba tuba (Green) zelená 20 g

Zelená gélová farba v tube pre ľahké dávkovanie. Vhodná na farbenie fondánu, marcipánu aj krému.

2,80 €
14 € / 100g

Na sklade > 10 ks
- 5%
Potravinárske práškové farbivo (5 g) zelené

Potravinárske práškové farbivo (5 g) zelené

Zloženie: nosič (E514), farbivá (E102, E132). Obsah čistého farbiva: 7,5 ± 0,5 %. Návod: časť obsahu
1,10 €
1,10 €
22 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Gélová farba (Pistáciová zelená) pistáciovo zelená 35 g

pistáciovo zelená gélová farba na farbenie potahových aj modelovacích hmôt, krémov a marcipánu.

4,10 €
11.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, Oceán

Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, Oceán


8,20 €

Na sklade 5 ks

Farba do tukov 15 g, zelená

Farba do tukov, zelená. 15 g v balení.

5,00 €
33.3 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba (Dark Green) tmavozelená 35 g

Tmavozelená gélová farba na farbenie potahovacích aj modelovacích hmôt, krémov a marcipánu.

4,30 €
12.3 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Gélová farba Fractal - Lime Green (30 g) 6819 dortis

Koncentrovaný gélový pigment ideálny na farbenie potahovacích hmôt, krémov, gélov a cestíčok

5,30 €
17.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Potravinárske gélové farbivo zelené, 10 g

Gélová farba Dr. Oetkera. Zelená. Balenie 10 g.

3,30 €
33 € / 100g

Na sklade posledné 2 kusy
Vyrobené v Nemecku
Gélová farba zelená BIO, 25 g

Gélová farba zelená BIO, 25 g

BIO gélová farba zelená RUF. Balenie: 25 g.

3,00 €
12 € / 100g

Na sklade > 10 ks
Nové
Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, olivová

Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, olivová


8,20 €
41 € / 100ml

Na sklade posledné 2 kusy

Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, zelená


8,20 €
41 € / 100ml

Na sklade > 10 ks

Gélová farba zelená 30 g

Gélová farba na farbenie cesta, krémov a potahovacích hmôt. 30 g v balení.

3,70 €
12.3 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy

Koncentrovaná farba RD ProGel® – olivová, 25 g

Koncentrovaná farba RD ProGel®. Olivová, balenie 25 g.

5,20 €
20.8 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba Fractal – Mentol (30 g) 6197 dortis

Koncentrovaný gélový pigment ideálny na farbenie potahovacích hmôt, krémov, gélov a cestíčok

5,30 €
17.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Gélová farba listovo zelená, 30 g

Gélová farba listovo zelená na farbenie fondánu, marcipánu a cesta. Balenie obsahuje 30 g.

3,80 €
12.7 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy

Gélová farba zelená 28 g

Zelená gély barva v kelímku.

3,00 €
10.7 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Koncentrované farbivo RD ProGel® – limetkovozelené, 25 g

Koncentrovaná farba RD ProGel® — limetkovozelená, balenie 25 g

5,30 €
21.2 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Koncentrované farbivo RD ProGel® – listová zelená, 25 g

Pre gél Rainbow Dust ide o vysoko koncentrované farbivo.

5,30 €
21.2 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Olejová farba 20 ml, vysoko koncentrovaná, zelený lesný


9,40 €
47 € / 100ml

Na sklade 4 ks

Jedlá prášková farba Fractal - Dark Green (1,5 g) 6251 dortis

Jemne mleté potravinárske práškové farbivo, vhodné na suché tieňovanie štetcom alebo na mokré maľo

5,50 €
366.7 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Koncentrovaná farba RD ProGel® – cesmína, 25 g

Koncentrovaná farba RD ProGel®. Farba cesmíny, balenie 25 g.

5,00 €
20 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Koncentrovaná farba RD ProGel® – mentolovo‑zelená, 25 g

Pre gél Rainbow Dust ide o vysoko koncentrované farbivo.

5,60 €
22.4 € / 100g

Na sklade 4 ks

Gélová farba „Zelený list“, 30 g

Gélová farba, odtieň Zelený list. Balenie 30 g.

3,70 €
12.3 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Gélová farba – lesná zelená – 25 g


4,80 €
19.2 € / 100g

Na sklade > 5 ks
Prehrať video
PME gélová farba – hráškovo zelená, 25 g

PME gélová farba – hráškovo zelená, 25 g

S hráškovo zelenou gélovou farbou vytvoríte jasne zelenú trávu, lístky a ďalšie ozdoby či zelenú p

3,20 €
12.8 € / 100g

Na sklade posledné 2 ks

Jedlá prášková farba Fractal – Ivy Green (1,2 g) 6152

Jemne mleté potravinárske práškové farbivo, ktoré môžete štetcom tieňovať nasucho alebo maľovať na

5,10 €
340 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy

Prírodné zelené farbivo Yes Superfood Ceremoniálne matcha (50 g)

Jedno balenie obsahuje 50 g ceremoniálnej matchy — to zodpovedá odporúčanej dennej dávke na približne

15,20 €
30.4 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy

Gélová farba svetlozelená, 30 g

Gélová farba v odtieni svetlozelená. Balenie 30 g.

3,70 €
12.3 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Dekoratívne prachové perleťové farbivo Fractal – Aurora Green (2 g)

Jemne mletá potravinárska prášková farba vhodná na suché tieňovanie štetcom alebo na mokré maľovan

7,10 €
355 € / 100g

Na sklade > 10 ks

Jedlá prášková farba „forest green“, 7 ml

Jedlá prášková farba Forest Green. Balenie 7 ml.

3,20 €
4.6 € / 100ml

Na sklade 5 ks

Gélová farba Sugarflair (25 g) Christmas Green 1324 dortis

Koncentrované gélové farbivo (25 g) vhodné na sfarbenie potahovacích hmôt, krémov, gélov a cesta.

4,00 €
16 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy

Gélová farba limetka 20 g

Koncentrovaná gélová farba na farbenie potahovacích hmôt, krémov, gélov a cesta. 20 g balenie.

3,80 €
19 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy

Aké zelené potravinárske farbivo vybrať?

Gélové a pastové zelené potravinárske farbivo sú ideálne, keď potrebujete intenzívny odtieň bez pridávania tekutín. Skvele sa hodia do fondánu, modelovacích hmôt, maslových krémov, royal icingu, polevy alebo cesta.

Tekuté zelené potravinárske farbivo je jednoduché na dávkovanie a dobre sa mieša v redších zmesiach — napríklad do cesta, polevy alebo dezertných zmesí. Pre veľmi sýtu zelenú je však lepšie siahnuť po koncentrovanejšej gélovej alebo pastovej verzii.

Práškové zelené farbivo sa často používa pri tieňovaní. Vhodné je napríklad na cukrové kvety, listy, figúrky, fondánové dekorácie alebo detailné modelovanie, kde chcete dosiahnuť prirodzené prechody medzi svetlou a tmavou zelenou.

Zelené farbivo do čokolády

Na zafarbenie čokolády, kakaového masla alebo tukovej polevy vyberajte farbivo určené pre tukové zmesi. Špeciálne tukové zelené potravinárske farbivo sa hodí pri výrobe pralín, cake pops, čokoládových dekorácií alebo farebných tabúľ čokolády.

Bežné vodné farbivá nie sú na čokoládu vždy vhodné — pri farbení čokoládových výrobkov sa riaďte odporúčaním konkrétneho produktu.

Od pastelovo zelenej až po smaragdovú

Zelená ponúka širokú škálu odtieňov. Malé množstvo v bielom základe vytvorí svetlozelenú alebo pastelovo zelenú, vyššia koncentrácia zase prinesie trávnatú, smaragdovú alebo tmavozelenú.

Výsledný tón závisí aj od farby hmoty, ktorú farbíte — v bielom fondáne alebo svetlom kréme bude zelená jasnejšia a čistejšia než v kréme so žltým podtónom.

Farbivo pridávajte postupne. Pri vysoko koncentrovaných cukrárskych farbách totiž už malé množstvo výrazne zmení odtieň.

Ako namiešať vlastný odtieň zelenej?

Zelenú vytvoríte kombináciou modrého a žltého potravinárskeho farbiva. Zmenou pomeru získate rôzne odtiene.

Viac žltej dá limetkovú alebo žltozelenú, viac modrej zase chladnejšie tyrkysové či hlbšie zelené tóny.

Pre olivovú zelenú pridajte veľmi malé množstvo hnedej, kvapka čiernej zase pomôže pri tmavozelenej. Tmavšie tóny vždy pridávajte po kvapkách, lebo odtieň sa môže rýchlo zmeniť.

Zelená farba na torty a cukrárske dekorácie

Zelené farbivo na tortu sa hodí do mnohých tém — príroda, les, džungľa, dinosaury, futbal, Minecraft, zvieratá, rastliny alebo záhrada.

Veľmi dôležité je pri tvorbe cukrových listov, kvetov a modelovaných rastlín. Kombináciou viacerých odtieňov vytvoríte realistickejšie dekorácie než pri použití jedného tónu.

Zelená sa dobre kombinuje s hnedou pri prírodných motívoch, s bielou a zlatou pri elegantných tortách alebo s modrou a tyrkysovou pri moderných dezertoch.

Často sa používa aj na halloweenské dezerty, vianočné torty, veľkonočné zdobenie alebo cupcakes inšpirované jarou a prírodou. Svetlé odtiene sú vhodné pre jemné pastelové dekorácie, zatiaľ čo sýte zelené farby vyniknú na tematických detských tortách.

Pri výbere konkrétneho zeleného potravinárskeho farbiva vždy skontrolujte odporúčané použitie výrobcu — produkty sa môžu líšiť koncentráciou, zložením aj vhodnosťou pre rôzne techniky.

Top produkty sa triedia podľa predaja a skladovej dostupnosti, potom sa náhodne pridávajú produkty v zľave a nové produkty.