Fruktóza je ovocný cukor, ktorý má o 30 % väčšiu sladivosť než bežný cukor z repy. Na sladenie vám teda bude stačiť menšia dávka pre dosiahnutie rovnakej sladkej chuti a dôjde tak aj k celkovému zníženiu energetickej hodnoty pokrmov. Konzumácia potravín obsahujúcich fruktózu vedie k menšiemu nárastu hladiny glukózy v krvi v porovnaní s potravinami obsahujúcimi sacharózu alebo glukózu. Fruktóza predstavuje monosacharid obsiahnutý v ovocí, mede alebo třtinovom cukre. Je vhodná pre diabetikov v rámci diéty určené lekárom. Môžete ju použiť na pečenie aj na bežné sladenie
Balenie obsahuje: 1 kg
kryštalická fruktóza 100%
| Energetická hodnota kJ | 1700 kJ |
| Energetická hodnota kcal | 406,2 kcal |
| Tuk | <0,1 g |
| - z toho nasýtených | <0,1 g |
| Sacharidy | 100 g |
| - z toho cukry | 100 g |
| Bielkoviny | <0,1 g |
| Vláknina | 0 g |
| Soľ | <0,1 g |
Česká republika
| Farba | biela |
| Kategória: | Curk a sladidlá |
| Výrobca | Dr. Hlaváč |
| EAN | 8594164300691 |
| Kód produktu | 11016 |