Celosvětová specialita! Red Velvet tort, v preklade „Červený samet“ pochádza údajne z New Yorku, z hotela Waldorf-Astoria. Nechajte sa aj vy očariť jedinečnou červenohnedou farbou korpusu, ktorá nádherne kontrastuje s bielym krémom a vyskúšajte ďalšie zo svetových špecialít. Balenie obsahuje: 300 g zmesy na korpus, 85 g zmesi na krém. K tomu pridajte: Na korpus - 3 vajcia, 100-125 ml vychladeného šľahačkového smotany. Na krém - 100-125 ml vychladenej smotany na šľahanie, 180-200 g zakysanej smotany (obsah tuku 15-18%). Príprava korpusu: Obsah vrecúška so zmesou na korpus nasypeme do misy, pridáme vajcia a odmerané množstvo smotany na šľahanie. Zmes vyšľaháme elektrickým ručným šľhačom na strednom stupni dohladka (3 minúty). Cesto vlijeme do vymastenej a múkou vysypanej formy (odporúčame 26 cm) a vložíme do predohriatej rúry. Pečieme 30-35 minút (elektrická rúra 160°C, horúca vzduch 140°C, plynová rúra stredný stupeň). Príprava krému: Obsah vrecúška so zmesou na krém nasypeme do misy, pridáme odmerané množstvo smotany na šľahanie, zakysanej smotany a elektrickým ručným šľhačom na najvyššom stupni vyšľaháme dohladka (3 minúty). Dokončenie tortu: Upečený korpus uvoľníme z formy a necháme vychladnúť. Potom ho rozrežeme na dve časti. Opatrne zarovnáme hornú časť korpusu. Odretý vrch korpusu vložíme do misy, rozdrobueme ho a odložíme na neskoršie ozdobenie tortu. Tort naplníme krémom a potrieme podľa vlastnej fantázie. Vrchnák tortu posypeme rozdrobeným korpustom a uložíme do chladničky.
Balenie obsahuje: 385 g
cukor, pšeničná múka, pšeničný škrob, penidlo (glukózový sirup, kokosový olej, emulgátor (estery mono- a diglyceridov mastných kyselín s kyselinou mliečnou), mliečna bielkovina), emulgátor (emulgátor (estery mono- a diglyceridov mastných kyselín s kyselinou mliečnou), polyglycerolové estery mastných kyselín), glukózový sirup, sušené odstredené mlieko), kakaový prášok so zníženým obsahom tuku, modifikovaný kukuričný škrob, kypriace látky (hydrogénuhličitan sodný, dihydrogéndifosforečnan sodný), sušené vajcia
| Alergény | lepok, mlieko, orechy, vajcia |
| Energetická hodnota kJ | 1191 kJ |
| Energetická hodnota kcal | 284,6 kcal |
| Tuk | 14 g |
| - z toho nasýtených | 9,1 g |
| Sacharidy | 34 g |
| - z toho cukry | 23 g |
| Bielkoviny | 4,6 g |
| Soľ | 0,4 g |
Nemecko
| Kategória: | Príprava múčnikov, tort, dezertov |
| Výrobca | Dr. Oetker |
| EAN | 8595072624824 |
| Kód produktu | DR-DO0065 |