Muffiny v americkom štýle prinášajú do každej kuchyne nádych amerického pekařského umenia, obohatený o chuť čokolády. Táto pečiaca zmes je vrcholom pre každého, kto si chce vychutnať prirodzenú a sladkú chuť. Príprava týchto lahodných muffinov je detská hra: všetko, čo musíte urobiť, je pridať do zmesi na pečenie dve vajcia veľkosti M, 150 ml oleja na varenie a 100 ml vody alebo mlieka. Výsledkom je 12 nádherne šťavnatých muffinov, ktoré so svojou ovocnou borôvkovou omáčkou zabezpečia krátke potešenie v každom súste. Tieto čokoládové muffiny sú ideálne pre príjemné posedenie pri káve, ako sladká príloha k brunchu alebo ako občerstvenie pre rodinu. Sú jednoduchým a lahodným spôsobom, ako vniesť americký vkus do každodenného života. Sladká a jednoducho neodolateľná – to je prisľub tejto zmesi na pečenie. Pridať: 2 vajcia (veľkosti M) 75 ml oleja na varenie (napr. slnečnicový) 75 ml vody alebo mlieka Na borôvkovú omáčku: 60 ml (cca 6 polievkových lyží) vlažnej vody Príprava 1. Pripravte cesto: Predhrejte rúru na 200 °C horný/spodný ohrev alebo horúci vzduch na 180 °C. Do misy pridajte prášok z borôvčkovej omáčky. Pridajte vlažnú vodu, premiešajte (trebárs metličkou) a odstavte. Do misy dajte pečiacu zmes, vajcia, olej na varenie a vodu alebo mlieko. Krátko premiešajte mixérom (metličkou) na najnižšom stupni. Mixujte na najvyššom stupni asi 1 minútu, kým nebude krémová. 2. Naplňte košíčky na muffiny: Formičky rozložte na pečiaci alebo muffinový plech. Cesto rovnomerne nalejte do formičiek pomocou 2 polievkových lyžíc. 3. Pečenie a chladenie: Muffiny pečte na strednom účinnom tlaku asi 18 minút. Drevenú špajľu skontrolujte, či sú muffiny prepečené. Vložte muffiny na špajľu, aby vychladli. Teplota prípravy Horný a spodný ohrev 200 °C Circulačný vzduch 180 °C Doba pečenia: cca 18 minút
Balenie obsahuje: 280 g
pšeničná múka, cukor, škrob, prášok do pečiva (difosforečnany, kypriaca látka uhličitan sodný), sušená srvátka obohatená bielkovinami, sušená sladká srvátka, soľ, aróma.
| Alergény | Horčica, lepok, mlieko, orechy, sója, vajcia, vlk bob |
| Energetická hodnota kJ | 1709 kJ |
| Energetická hodnota kcal | 408,4 kcal |
| Tuk | 25 g |
| - z toho nasýtených | 4,3 g |
| Sacharidy | 40 g |
| - z toho cukry | 22 g |
| Bielkoviny | 6,2 g |
| Vláknina | 0 g |
| Soľ | 0,61 g |
Nemecko
| Kategória: | Príprava múčnikov, tort, dezertov |
| Zmes na muffiny a cupcaky | |
| Výrobca | RUF |
| EAN | 4002809034473 |
| Kód produktu | 13447 |