Lyofilizované ovocie je 100 % čisté ovocie, z ktorého bola odstránená voda. Je chrumkavo vysušené, zachováva si svoju farbu, chuť a až 98 % výživovej hodnoty, takže je takmer identické s pôvodným ovocím. Neobsahuje konzervačné látky. Môže sa rehydrovať alebo priamo konzumovať. Ideálne do müsli, jogurtov, sorbetov, smoothies, kulinárskych špecialít a na pečenie. Každých 100 g lyofilizovaného ovocia sa vyrába z 800 g až 1 kg čerstvého ovocia.
Balenie obsahuje: 40 g
Mrazom sušené hrozno 38 %, mango 37 %, jahody 25 %.
| Energetická hodnota kJ | 1227 kJ |
| Energetická hodnota kcal | 293,2 kcal |
| Tuk | 1,3 g |
| - z toho nasýtených | 0,1 g |
| Sacharidy | 68,9 g |
| - z toho cukry | 55,6 g |
| Bielkoviny | 4,1 g |
| Vláknina | 6,5 g |
| Soľ | <0,01 g |
EÚ
| Výrobca | dortis |
| EAN | 8588007402925 |
| Kód produktu | DR-AL000157 |