Loading...

Poťahovacia hmota 1 kg – telová

Podrobný popis produktu

Poťahovacia hmota svetlotelovej farby s vynikajúcou konzistenciou. Hmota je pružná, netrhá sa a môžete ju vyvaľkať na veľmi tenký plát. Má jemnú vanilkovú chuť.
Poťahovacie hmoty Kelmy slúžia primárne na poťahovanie tort, ale môžete s nimi aj modelovať. (vymodelované ozdoby nechajte dlhšie vyschnúť).
Hmota bude správne vláčna a hladká, ak sa pred použitím pri izbovej teplote približne 22 °C dôkladne prepracuje. Najlepšie sa rozvaľkáva medzi potravinárskymi fóliami, na podsypanie je ideálne použiť špeciálny podsypový cukor, prípadne zemiakový škrob.Nižšie uvádzame postup pre spracovanie poťahovacej/modelovacej hmoty:

1) Hmotu je potrebné vždy vybrať z obalu. Zistenie tuhosti stlačením zabaleného vrecka s poťahovacou hmotou, bohužiaľ, nie je dostačujúce. Všetky hmoty v obale pôsobia „stvrdnuto“.

2) Samotnú hmotu je potrebné spracovať v rukách hnetením. Podľa značky/výrobcu konkrétnej hmoty sa líši aj dĺžka hnetenia potrebná na zmäknutie hmoty. Uvedieme 2 príklady:

– Hmota značky Kelmy – je veľmi poddajná hmota, postačí hnetenie rádovo v desiatkach sekúnd (cca do 1 minúty).

– Hmota značky SmartFlex – je veľmi tuhá hmota, treba ju hniesť cca 20 – 25 minút.

– Ostatné hmoty sa obvykle pohybujú medzi dvoma vyššie uvedenými

3) Dôrazne upozorňujeme, že NIE JE MOŽNÉ na zmäknutie hmoty použiť vodu, rozohriať vo vodnom kúpeli či v mikrovlnnej rúre. Použitím akéhokoľvek z týchto uvedených prostriedkov dôjde k zničeniu hmoty!

 

Technické parametre

EAN 8436040451533
Kód produktu 1810061
Hmotnosť 1 kg
Farba Telo

Recenzie produktu

Napísať recenziu

Na vlastnom sklade máme viac ako 8 000 položiek. To znamená, že tovar označený skladom je naozaj skladom v našom sklade v Prahe 8. Tento tovar expedujeme najneskôr druhý deň.

Dopravu pre štandardné zásielky máme zadarmo od 180EUR. Navyše osobný odber v kamennej predajni je ZADARMO pre všetky objednávky.

Ponúkame Vám vernostný program, s ktorým môžete získať zľavy na každý nákup.

Predlžujeme pre Vás záruku na vrátenie nepoužitého tovaru bez udania dôvodu na 1 mesiac.